/ by /   Music / 0 comments

„30 tysięcy powędrowało do Ti-Con” – elk.wm.pl

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku po raz trzeci organizował konkurs na najlepszy start-up. Do zgarnięcia było łącznie 30 tysięcy złotych na rozpoczęcie swojej działalności. Wygrała firma Ti-Con, planująca produkcję tytanowych podków konnych drukowanych w 3D. 

Start-up to przedsiębiorstwo lub tymczasowa organizacja stworzona w celu poszukiwania modelu biznesowego, który gwarantowałby jej rozwój. Przedsiębiorstwa start-upowe mają zwykle krótką historię, są w fazie rozwojowej i aktywnie poszukują nowych rynków.

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku już po raz trzeci zorganizował konkurs na najlepszy start-up. Tym razem do rywalizacji stanęło 8 projektów. Propozycje były różne: nowoczesne żagle, społecznościowe aplikacje mobilne, marketingowe programy lojalnościowe, firmy usługowo-transportowe. Panelowi jury najbardziej jednak spodobał się pomysł Ti-Conu. Mirosław Kaźmierczak, przyszły prezes firmy, tak przedstawia profil działalności:

— Będziemy produkować nowoczesne podkowy tytanowe drukowane przy pomocy nowoczesnych drukarek 3D. Jest to rynek dosyć niszowy, dlatego będziemy starać się dotrzeć do klientów nie tylko polskich, ale i zagranicznych. Mamy razem ze współpracownikami gotowy model biznesowy. Pozostaje tylko wykonać resztę badań naszego produktu, właśnie na to przeznaczymy wygraną w konkursie zorganizowanym przez Park Naukowo-Technologiczny w Ełku. Przy dobrych wiatrach planujemy rozpocząć produkcję podków w czerwcu przyszłego roku.

Jury, złożone z ekspertów z Ełku i zza granicy, przyznało zwycięzcom nagrodę 30 tysięcy złotych. Miasto Ełk ufundowało czek na 20 tysięcy, pozostałe 10 pochodzi z Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Ełku.

SHARE THIS